Jak to działa

Chcesz wesprzeć projekty? Zobacz co trzeba zrobić krok po kroku:Załóż konto na serwisie

  • Wystarczy podanie Twojego adresu email (to będzie Twój login) i określenie hasła oraz podanie Nazwy użytkownika (pseudonimu, imienia, imienia i nazwiska itp., jakim będzie oznaczone Twoje konto na serwisie).
  • Jeśli chcesz, możesz się przedstawić innym użytkownikom podając informacje o sobie (doświadczenie, zainteresowania itp.).Wpłać dowolną kwotę na swój wirtualny portfel na portalu

Każdy zarejestrowany użytkownik ma swój wirtualny portfel. Aby zasilić ulubione projekty nie musisz każdorazowo przelewać kwot na konkretne projekty. Zasil jednym przelewem swój wirtualny portfel, a następnie kilkoma kliknięciami rozdziel środki na ulubione projekty. Np. wpłacasz na swój wirtualny portfel 100 zł jednym przelewem. Po zaksięgowaniu środków możesz wesprzeć np. cztery projekty po 25 zł. Oczywiście możesz też całą kwotę przeznaczyć na jeden ulubiony projekt.

Jak zasilić wirtualny portfel?

Wejdź do swojego profilu (po zalogowaniu), wybierz zakładkę „Mój portfel” i kliknij „Zasil portfel”. Następnie wpisz kwotę, którą chcesz zasilić portfel i wybierz formę płatności:

  • Przelew tradycyjny. W przypadku przelewu tradycyjnego otrzymasz instrukcje dotyczące realizacji przelewu zarówno na ekranie oraz w wiadomości email, która zostanie wysłana na Twój adres email podany przy rejestracji. Wpłacone środki pojawią się w Twoim wirtualnym portfelu dopiero po zaksięgowaniu przelewu na kontach Genesis Capital Sp. z o.o. – operatora platformy.
  • Płatności elektroniczne Transferuj.pl. Jeśli chcesz, aby Twoje środki znalazły się od razu w Twoim wirtualnym portfelu, wybierz formę płatności elektroniczne – transferuj.pl, gdzie będziesz mógł wykonać szybki, automatyczny przelew ze swojego konta lub karty kredytowej, a środki w ciągu kilku minut pojawią się w Twoim portfelu.


W przypadku wyboru tej formy płatności, oprócz wybranej kwoty zasilenia wirtualnego portfela, zostanie pobrana opłata manipulacyjna w wysokości 2,5% od wysokości wybranej kwoty (koszty operatora transferuj.pl). Czyli jeśli zasilisz swój wirtualny portfel kwotą 100 zł wówczas z Twojego konta/karty kredytowej zostanie pobrana kwota 102,50 zł. Twój wirtualny portfel będzie zasilony kwotą 100 zł, a 2,50 zł to opłata manipulacyjna.

Nie chcesz czekać, żeby środki zaksięgowały się w Twoim portfelu? Nic prostszego! Wybierz interesujący Cię projekt, wybierz nagrodę, potwierdź kwotę, a następnie wybierz sposób płatności Transferuj.pl. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie, aby poprawnie dorzucić się do projektu. Potwierdzenie dostaniesz na maila, podanego podczas rejestracji.

 

Projekty, które zbiorą odpowiednią kwotę, otrzymają po zakończeniu zbiórki Twoje pieniądze.

Po zasileniu przez Ciebie wybranego projektu, analogiczna kwota zostanie pomniejszona z Twojego wirtualnego portfela. Wówczas w Twoim profilu, w zakładce „Wsparte projekty” pojawią się informacje o wspartych projektach i ich aktualnych statusach.

Pomysłodawca otrzymuje środki dopiero po zakończeniu terminu zbiórki i tylko wtedy, gdy uzbiera wymaganą kwotę:

  • Jeśli pomysłodawca zbierze wnioskowaną lub większą kwotę. Np. chciał zebrać 10.000 zł, a wpłacający wsparli jego projekt kwotą 12.000 zł. Wówczas po zakończeniu terminu zbiórki otrzyma on kwotę 12.000 zł.
  • Jeśli pomysłodawca zbierze minimum 80% wnioskowanej kwoty. Np. pomysłodawca chciał zebrać 10.000 zł, a wpłacający wsparli jego projekt kwotą 8.000 zł. Wówczas po zakończeniu terminu zbiórki otrzyma on kwotę 8.000 zł, zobowiązując się, iż zdobędzie pozostałe 20% kwoty i zrealizuje projekt dokładnie taki, jak został przedstawiony na portalu (czyli bez rezygnacji z jakichkolwiek elementów projektu).Projekty, które nie zbiorą odpowiedniej kwoty nie otrzymają po zakończeniu zbiórki Twoich pieniędzy.

Jeśli pomysłodawca nie uzbiera wymaganej kwoty (minimum 80% wnioskowanej kwoty), wówczas nie otrzyma żadnych środków. Środki, którymi chciałeś wesprzeć jego projekt, zostaną przywrócone do Twojego wirtualnego portfela i będziesz mógł nimi wesprzeć inny, ciekawy projekt.


Jeśli będziesz chciał uzyskać zwrot środków ze swojego wirtualnego portfela.

W przypadku, gdy chcesz uzyskać zwrot środków, które posiadasz w swoim wirtualnym portfelu, wejdź do swojego profilu, do zakładki „Mój portfel” i kliknij „Wypłać”. Następnie skontaktuj się z nami jedną z podanych metod.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi, których szukasz? Sprawdź dział pytania i odpowiedzi!

Dołącz do Grupy Trzymających Kciuki ;) i wspieraj ciekawe projekty

Dołącz