Cel projektu

Happy Evolution w Twoim życiu

Happy Evolution to ruch zdrowotny pokazujący, co jeszcze możemy zrobić dla siebie, dla dobrego samopoczucia. Wierzymy, że każdy w pewnym momencie życia odczuwa potrzebę chociażby poszerzenia wiedzy w zakresie zdrowia czy spróbowania czegoś nowego. Chcemy stworzyć drogowskaz, który daje możliwość zdrowszego, lepszego życia każdemu z nas. Sposoby, których pewnie nie zobaczysz w telewizji.

 

Najważniejszym celem projektu jest SZCZĘŚCIE, którego nie znajdziesz za rogiem, ale możesz wypracować je samodzielnie dzięki prostym praktykom na co dzień. Śledź nasze postępy.

 

Możesz do nas dołączyć wybierając koszulkę, która najlepiej wyraża Twój sposób na życie. Koszulka może stać się inspiracją w poszukiwaniu harmonii i lepszego samopoczucia. Czasem, wystarczy tak niewiele – prosta zmiana na talerzu, spacer zamiast telewizora. Dołącz do nas i opowiedz swoim bliskim jak łatwo zrobić coś razem z Happy Evolution. Śledź uważnie postępy projektu i zapoluj na specjalne edycje ręcznie robionych przedmiotów, wykonywanych przez pasjonatów, artystów i wpierających nas projektantów.

Wspierając projekt Happy Evolution przyczyniasz się do finansowania niezależnego ruchu promującego zdrowy styl życia bez zasilania środkami pochodzącymi z reklam dużych korporacji i światowych koncernów. Dbasz o rozwój czystej idei, pokazującej sposoby na osiąganie równowagi w życiu. Podaj dalej.

http://koszulkowo.com/producenci/happy-evolution 

 

Geneza projektu

Happy-Evolution-Welcome-BanerInicjatorem ruchu Happy Evolution jest autorka Magazynu Hipoalergiczni. Ruch ma na celu edukację oraz propagowanie zdrowego stylu życia i ma charakter non-profit. Nie może być utożsamiany z żadnym ruchem religijnym lub konkretnym prądem filozoficznym. Wszelkie prezentowane idee są niezależnymi opiniami i poglądami zaprezentowanych osób.

Tworzymy od 2012 roku dzień po dniu unikatową czytelnię pod adresem www.hipoalergiczni.pl, która ma na celu prezentowanie zdrowych rozwiązań. Pokazujemy korzyści zdrowotne płynące z naszych codziennych decyzji. Dotyczą one nie tylko samego jedzenia, ale wyborów z zakresu kosmetyków, farb ściennych, eko mody, jak i spędzania wolnego czasu. Wspieramy te manufaktury i osoby, które podjęły się trudnej branży, ale jednocześnie dbają o minimalny wpływ na środowisko naturalne i działają z poszanowaniem dla zdrowia ludzi i zwierząt.

15 milionów - nawet tylu alergików możemy mieć w Polsce, a ich liczba cały czas rośnie. Tylko szerząc edukację i redukując ilość alergennych substancji wokół nas, zwracając się w kierunku naturalnych rozwiązań i produktów jesteśmy w stanie powstrzymać i powoli redukować ten niepokojący trend.

Jeśli podoba Ci się to, co razem tworzymy, dołącz, wrzuć monetę i stań się jednym z nas, by wspólnie kształtować rzeczywistość. Powiedz o nas znajomym, buduj z nami - popierając słuszne i zdrowe idee.

Opis projektu

proj.graf. LUCKYYOU

 

Schrupiemy razem szczęście

Dobre samopoczucie to pierwszy krok do szczęścia. Nic nie dodaje więcej energii niż prawidłowo skomponowany posiłek. Wszystko zaczyna się na talerzu, gdzie proponujemy Wam położyć zdrowe warzywa, oczyszczające zioła i lokalne specjały. Zaprosiliśmy ekspertów, dla których zdrowe odżywianie, to nie chwilowa zmiana, ale styl życia, który pozwala zachować długowieczność i urodę. To nie tylko dietetycy, ale również pasjonaci eko produktów, właściciele małych sklepików i kameralnych kawiarni.

 

A jak ktoś lubi biegać?

To niech biega! Sport to eliksir młodości i zastrzyk dobrego nastroju. Chcemy Wam jednak pokazać, jak wiele jest sposobów, aby zachować sprawność fizyczną. Do ruchu na co dzień zachęcają blogerzy, polskie gwiazdy i propagatorzy wschodnich tradycji. Ze wszystkimi porozmawialiśmy, a niektórzy spotkają się z Wami podczas wspólnych warsztatów w ramach ruchu Happy Evolution.

 

Tylko uwaga

Trzeba być świadomym nie tylko swoich wyborów, ale również chwili. Razem z Wami wciąż uczymy się, jak być tu i teraz. Z pomocą terapeutów i instruktorów praktyki uważności, każdy z nas może wreszcie nauczyć się cieszyć dniem dzisiejszym. Happy Evolution to okazja, aby zatrzymać się, rozejrzeć wokół i cieszyć się odkrywaniem. Będziemy zachęcać Was do medytacji i ćwiczeń oddechowych, które pozwalają pozbyć się stresu i odzyskać energię.

 

10 kroków do harmonii

Podstawą uczucia szczęścia jest dobry stan zdrowia, możliwość rozwoju i tak zwany work-life balance. Tworzymy dla Was krótki przewodnik po skutecznych sposobach doprowadzenia swojego ciała, umysłu, a także emocji do stanu homeostazy, która u większości z nas została przez wiele czynników naruszona i wymaga uwagi, naprawy. Światy, którymi chcemy Was zainteresować, to:

 

BACK TO THE ROOTS – Proponujemy położyć zdrowe warzywa, oczyszczające zioła i lokalne specjały.
Prawdziwa, naturalna żywność, uważność w gotowaniu, lokalni dostawcy, produkty uczciwie produkowane lub hodowle certyfikowane ekologicznie. Patronem jest Bartłomiej Topa, wegetariański triathlonista i aktor polskiej sceny.

 

LESS IS MORE – Edukacja i podnoszenie świadomości na temat zdrowego stylu życia i składników chemicznych w życiu zwykłego konsumenta sprawiły, że Skandynawowie nie tylko są zdrowi, ale są również najszczęśliwsi w Europie. LESS IS MORE to zachęta do redukcji szkodliwej i zbędnej chemii w naszym otoczeniu, ale także w naszym domu i w środkach pielęgnacyjnych. Patronką tego świata jest Agnieszka Cegielska, znana i doceniana dziennikarka z TVN.

 

DO IT YOURSELF – Slow fashion, slow design, handmade, fengshui, ethno, recycling i upcycling oraz wszystko to, co można zrobić samemu lub stare użyć w nowy sposób – to skandynawski sposób na nowe eko.Twarzą tego świata została supermodelka i kreatywna mama Kamila Szczawińska.

 

YOUR MOVE – Dążmy do osiągania równowagi w życiu dzięki pasji, uprawianym sportom, stosowanym zasadom uważności, zdrowego stylu życia, doceniania pauzy, ułożonych emocji i relacji z bliskimi, a także zauważania piękna na co dzień. Minimalizm, konsumpcja pod kontrolą, regularne badanie organizmu i edukacja na temat terapii naturalnych czy wartości karmienia piersią. Świat ten pozwoli nam dogonić kilkunastokrotna medalistka w maratonach na 5 kontynentach na całym świecie, Beata Sadowska.

 

Koszulki Happy Evolution Heros

 

Zdrowotne strony projektu

Dużym wyzwaniem jest redukcja zjawiska alergii o połowę. Inspiruje nas Dania, której udało się przez kilka ostatnich dziesięcioleci tak wyedukować społeczeństwo, że alergicy stanowią jedynie 20%. Skuteczna edukacja, niezależna informacja i szeroka profilaktyka mają szansę przynieść podobny rezultat również w Polsce. Leży to jedynie w interesie nas samych, więc proponujemy łączyć społeczne siły, by razem świętować sukces.

 

Zrównoważony rozwój

Projekt ma również wymiar ekologiczny, gdyż zdrowa żywność, tekstylia pozbawione szkodliwych barwników, przedmioty codziennego użytku pozbawione zbędnej chemii, a także środki czystości czy też służące do pielęgnacji ciała dzieci i dorosłych, powinny być pochodzenia naturalnego lub przynajmniej pozbawione barwników, szkodliwych konserwantów, polepszaczy smaku, spulchniaczy, wybielaczy czy środków zapachowych mających oddziaływać na nasze zmysły i zmotywować do zakupu. Zachęcamy do oddania głosu portfelem na ekologiczną alternatywę.

Ludzie przedsięwzięcia

Żaneta Geltz

Redaktor naczelna Magazynu Hipoalergiczni dąży do tego, by odbudować balans życiowy jak najszerszej grupy osób, udostępniając proste kroki do zdrowia i szczęścia. Projekt Happy Evolution zrodził się z setek wywiadów przeprowadzonych ze specjalistami z różnych dziedzin z Polski i z zagranicy. W rozwój projektu włączyli się również artyści i promotorzy zdrowia. Krótki artykuł o projekcie: www.hipoalergiczni.pl/10-krokow-zdrowia-szczescia-rownowagi

Beata Sadowska

"Biegam, bo mi z tym po drodze. Dbam o cztery łapy. Lubię zieloność - na talerzu i wokół siebie. Jestem mamą i to na pewno najpiękniejsza przygoda mojego życia. Zapraszam do mojego świata. " - Beata Sadowska *** Dziennikarka Radia Zet Chilli i Polsat Cafe. O bieganiu pisze na swoim blogu beatasadowska.com i w książce "I jak tu nie biegać".

Bartłomiej Topa

"Jem zdrowo, żeby dobrze się czuć. Mamy ciało i potrzebujemy o nie dbać, żeby nam dobrze służyło, żeby prawidłowo funkcjonowało, żeby było przepełnione dobrą energią." - Bartłomiej Topa *** Aktor filmowy i teatralny, producent. W ostatnich latach oglądać mogliśmy go w uznanych rodzimych produkcjach („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”), a w lutym 2015 w filmie „Kebab i Horoskop” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka. Wielbiciel kuchni wegetariańskiej od ponad 20 lat, triathlonista i ambasador żywienia terapeutycznego TeraFood.

Co po zebraniu oczekiwanej kwoty

10 kroków

Liczymy na wczesną zbiórkę pierwszej kwoty, która umożliwi nam stworzenie podręcznej lektury w postaci pdf-a. Będzie ona mogła inspirować tysiące osób. Każda osoba, która dorzuci do projektu już od 30zł wzwyż, otrzyma od nas link do eBooka, w którym zamieścimy 10 prostych kroków do zdrowia i szczęścia. Pobrany eBook będzie można wiralowo dzielić ze znajomymi i rodziną.
Będzie to około 50 ilustrowanych stron :-)

Ale to nie wszystko! Chcemy, aby świat opanowali Happy Evolution Heros! Im nas więcej, tym lepiej będziemy Was wspierać w drodze do szczęścia. Osiągając kolejny próg (24 000 zł) zbudujemy oraz udostępnimy stronę, gdzie znajdziecie niepublikowane dotąd wywiady, będzie także miejsce na Wasze inspiracje.

Wierzymy, że na tym nie poprzestaniemy! 45 000 zł pozwoli nam dodatkowo wydać książkę "Happy Evolution", w której znajdziecie 10 kroków do szczęścia. To idealny prezent dla osoby, na której zdrowiu zależy Tobie najbardziej. 

Naszym celem jest edukacja już od najmłodszych lat, a także pomoc osobom z gorszym samopoczuciem. My znamy sposób na szczęście i nie zawahamy się go użyć :) Dlatego osiągnięcie kolejnego progu 50 000 zł pozwoli nam przeprowadzić akcję edukacyjną w szkołach średnich i poradniach rodzinnych "Kup pan plakat".

 

Projekt jest skierowany do

-       młodzieży, która nie chce marazmu i narzekania

-       studentów, którzy szukają inspiracji zawodowej i drogi rozwoju

-       rodziców, którzy dbają o zdrowie całej rodziny

-       osób starszych, które czują potencjał, a nie wiedzą od czego zacząć

-       zwolenników eko stylu, wegetarian, wyznawców życia w stylu « slow »

-       artystów, projektantów, autorów książek, twórców

-       promotorów zdrowego stylu życia, terapeutów, lekarzy, położnych

-       miłośników sportu, aktywistów

Główne atuty projektu

zachęcamy do wyboru naturalnych produktów żywnościowych, by polepszyć jakość żywienia
edukujemy o składnikach produktów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych, jakich warto unikać, by dłużej zachować zdrowie i młodość
zwiększamy świadomość wagi głosowania portfelem i wywierania wpływu na producentów
dostarczamy wiedzę o nowych metodach diagnozowania i leczenia
pielęgnujemy praktyki prowadzące do stanu równowagi w życiu

Stopień zaawansowania projektu

 • 2015-02-01

  Artykuł zajawkowy i jednoczesna premiera Happy Evolution w Magazynie Hipoalergiczni w wydaniu lutowym 2015: www.hipoalergiczni.pl/10-krokow-zdrowia-szczescia-rownowagi

Harmonogram projektu

 • 2015-04-01 - 2015-05-15

  eBook ”Happy Evolution 10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi”

 • 2015-05-16 - 2015-07-31

  Strona www ”Happy Evolution” - źródło wiadomości i wywiadów

 • 2015-08-01 - 2015-10-31

  Książka ”Happy Evolution”- 10 kroków do szczęścia, wywiady z ekspertami

 • 2015-09-01 - 2015-09-30

  ”Kup Pan Plakat” akcja plakatowa dla szkół średnich i poradni lekarskich

Przeznaczenie środków

Lp. Nazwa środka Koszt
1. eBook ”Happy Evolution 10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi” 5 000 zł
2. Strona www ”Happy Evolution” - źródło wiadomości i wywiadów 19 000 zł
3. Książka ”Happy Evolution”- 10 kroków do szczęścia, wywiady z ekspertami 21 000 zł
4. ”Kup Pan Plakat” akcja plakatowa dla szkół średnich i poradni lekarskich 5 000 zł
Suma 50 000 zł
 
Nagrody
 • Edytuj

  Dorzuć 1 zł lub więcej

  Jesteś częścią Happy Evolution – DZIĘKUJEMY!

  • Wspierających2
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu
 • Edytuj

  Dorzuć 10 zł lub więcej

  Happy Evolution Hero:

  1. Twoje zdjęcie zamieścimy w strefie bohaterów na Happy Evolution online.

  2. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  • Wspierających2
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu
 • Edytuj

  Dorzuć 20 zł lub więcej

  Very Happy Evolution Hero :

  1. Twoje zdjęcie zostanie umieszczone w strefie bohaterów Happy Evolution online z Twoją wypowiedzią na temat zdrowego stylu życia albo wsparcia projektu.

  2. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  • Wspierających1
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu
 • Edytuj

  Dorzuć 30 zł lub więcej

  Happy Evolution Hero czyta :

  1. Twoje zdjęcie zamieścimy w strefie bohaterów Happy Evolution z Twoją wypowiedzią na temat zdrowego stylu życia albo wsparcia projektu.

  2. Dostaniesz pdf 10 kroków do Happy Evolution.

  3. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  • Wspierających1
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu
 • Edytuj

  Dorzuć 35 zł lub więcej

  Happy Evolution Hero dużo czyta:

  1. Twoje zdjęcie zamieścimy w strefie bohaterów Happy Evolution z Twoją wypowiedzią na temat zdrowego stylu życia albo wsparcia projektu.

  2. Dostaniesz pdf 10 kroków do Happy Evolution.

  3. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  4. Wyślemy do Ciebie magazyn Hipoalergiczni.

  • Wspierających0 / 50
  • Czas dostawyczerwiec 2015
 • Edytuj

  Dorzuć 50 zł lub więcej

  Happy Evolution Hero w Magazynie Hipoalergiczni:

  1. Twoje imię i nazwisko zamieścimy w strefie bohaterów Happy Evolution online oraz w Magazynie Hipoalergiczni.

  2. Wyślemy do Ciebie pdf 10 kroków do Happy Evolution.

  3. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  • Wspierających0
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu
 • Edytuj

  Dorzuć 55 zł lub więcej

  Happy Evolution Hero dostaje Magazyn Hipoalergiczni:

  1. Twoje imię i nazwisko zamieścimy w strefie bohaterów Happy Evolution online oraz w Magazynie Hipoalergiczni.

  2. Wyślemy do Ciebie pdf 10 kroków do Happy Evolution.

  3. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  4. Wyślemy do Ciebie magazyn Hipoalergiczni.

  • Wspierających2 / 50
  • Czas dostawyczerwiec 2015
 • Edytuj

  Dorzuć 60 zł lub więcej

  Very Happy Evolution Hero w Magazynie Hipoalergiczni:

  1. Twoje zdjęcie oraz wypowiedź zamieścimy w strefie bohaterów Happy Evolution online oraz w Magazynie Hipoalergiczni.

  2. Wyślemy do Ciebie pdf 10 kroków do Happy Evolution.

  3. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  • Wspierających0
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu
 • Edytuj

  Dorzuć 90 zł lub więcej

  Happy Evolution Hero w Koszulce:

  1. Twoje zdjęcie oraz wypowiedź zamieścimy w strefie bohaterów Happy Evolution online oraz w Magazynie Hipoalergiczni.

  2. Wyślemy do Ciebie pdf 10 kroków do Happy Evolution.

  3. Dostaniesz certyfikat Happy Evolution Hero.

  4. Dostaniesz wybraną przez Ciebie koszulkę Happy Evolution.

  • Wspierających0 / 20
  • Czas dostawyczerwiec 2015
 • Edytuj

  Dorzuć 1500 zł lub więcej

  Pakiet sponsorski 1:

  1. Logotypy w sekcji "bohaterowie" na stronie Hipoalergiczni.pl oraz Happy Evolution.

  2. Wzmianki w wybranych formach promocyjnych.

  • Wspierających3 / 30
  • Czas dostawypo zakończeniu projektu