Cel projektu

Celem projektu jest wysłanie jedynej w Polsce, niepowtarzalnej drużyny cheerleaderek na Mistrzostwa Świata w Orlando!

FLEX Pomorze i Galaxy Team na pierwszym wspólnym treningu

 

Co szczególnego jest w naszej reprezentacji? Pierwszy raz, pełnosprawne i niepełnosprawne cheerleaderki, poruszające się na wózkach inwalidzkich, łączą swoje siły, aby stworzyć TEAM, który będzie mógł zaprezentować barwy biało - czerwone za Oceanem!

 

Wyślijmy dziewczyny po złoto!

Geneza projektu

FLEX Pomorze

Polska Federacja Tańca (PFT) co roku wysyła Reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu, organizowane przez International Cheer Union. W 2017 roku pierwszy raz organizowana jest kategoria ParaCheer, która zakłada wspólny występ na planszy pełno - i niepełnosprawnych cheerleaderek.

Jako jedyna, profesjonalna sekcja Cheerleaders na wózkach - Cheerleaders Flex Pomorze, zostałyśmy powołane przez PFT do reprezentowania naszego kraju właśnie w kategorii ParaCheer.

Połączyłyśmy się z grupą bardzo zdolnych i utytułowanych cheerleaderek z Galaxy Team MDK Gdynia. Już od ponad dwóch miesięcy ciężko razem pracujemy na treningach w Ergo Arenie, aby stworzyć show, jakiego w Polsce jeszcze nie było! Z tą wspólną choreografią pragniemy 27 kwietnia wystąpić podczas MŚ w Orlando!

Opis projektu

Nasz Dream Team :)

Mistrzostwa Świata to zawody najwyższej rangi w dziedzinie cheerleadingu.
To marzenie każdej cheerleaderki, której taniec jest pasją, sposobem na życie.

Taki wyjazd do Orlando to szansa na przygodę życia!

Część naszego TEAMU - dziewczynki poruszające się na wózkach inwalidzkich - na co dzień mierzy się z różnymi przeciwnościami losu. Ich plan tygodniowy pełen jest rehabilitacji, porad medycznych, umówionych zabiegów. Kiedy dziewczyny przyjeżdżają na trening - ich świat się zmienia! Mogą tańczyć, realizować się, śmiać się i wygłupiać - dostają coś, czego czasem osoby pełnosprawne nie potrafią docenić - chwile dla siebie, chwile wytchnienia i czystej radości. Ta RADOŚĆ może być jeszcze większa, kiedy okaże się, że dzięki Waszej pomocy dziewczyny mogą stać się prawdziwymi sportowcami, którzy zawalczą
o złoto Mistrzostw Świata! 


Te zawody to dla nas duże wyzwanie.


Po pierwsze, musimy stworzyć choreografię, w której w efektowny sposób połączymy dziewczyny pełno-
i niepełnosprawne: wykonamy obowiązkowe elementy, rozplanujemy dynamiczne zmiany ustawień, wzajemne partnerowania, a także zaskoczymy stylem i wartością artystyczną. Ale o to jesteśmy spokojni! Mamy pomysły, dziewczyny są ambitne i zmobilizowane, więc jesteśmy coraz bliżej celu!
Po drugie, musimy zmierzyć się z kosztami wyjazdu. Największe wydatki to przelot całego zespołu (7 dziewczyn na wózkach, każda z jednym rodzicem, 12 dziewczyn pełnosprawnych, dwójka trenerów) oraz noclegi w Miasteczku Disney'a, gdzie organizowane są zawody. Część funduszy na wyjazd udało nam się już pozyskać, ale cały czas trochę nam brakuje, aby nasz amerykański sen się spełnił. 

 

Dzięki naszym wspaniałym Wspierającym, udało nam się uzbierać już część pieniędzy. Dzięki nim z radością działamy!

Organizacje wspierające Cheerleaderki

 

Chcesz do nich dołączyć? Wybierz nagrodę i wyślij Dziewczyny po złoto w Orlando!

 

Cheerleaderki z siatkarzami

 

Jeśli nie widzisz nagrody, która byłaby dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami i powiedz, jak możemy współpracować. Każde wsparcie przybliża nas do złota w Orlando!

 

Znajdź nas w sieci:

- nasza strona www

- nasz Fanpage

- nasz Instagram

Ludzie przedsięwzięcia

Cheerleaders Flex Pomorze - pierwsza sekcja cheerleaderek na wózkach w Polsce

Grupa została utworzona w styczniu 2014 roku przez znany trójmiejski zespół Cheerleaders FLEX Sopot, a jej trenerką została Monika Matusiewicz - Herrmann. Od tej pory bardzo ambitne, pracowite i przesympatyczne dziewczyny trenują raz w tygodniu na Ergo Arenie, aby osiągnąć sukces - tym sukcesem jest ich każdy udany pokaz. Dziewczyny występowały już na meczach Lotosu Trefla Gdańsk, miały okazję otwierać Galę "Gdynia bez barier" w Teatrze Muzycznym, zajęły się oprawą artystyczną finałowego meczu Mazovia Cup 2015 - Międzynarodowego Turnieju Rugby na Wózkach w Legionowie. Grupa bierze też udział w akcjach charytatywnych- dwukrotnie uczestniczyła w Gdyńskich Polach Nadziei, a także uświetniła swoim pokazem 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O zespole powstał film dokumentalny "Cheerleaderki" zrealizowany przez Maj Film Produkcja Filmowa.

Galaxy Team MDK Gdynia

Jesteśmy pierwszą drużyną cheerleaderek w Polsce, która trenuje razem z zespołem cheerleaderek na wózkach. W skład naszego zespołu wchodzi 12 dziewczyn. Wszystkie zawodniczki trenują od najmłodszych lat, jednak grupa, w takim składzie, działa dopiero od roku. Dzieczyny, w wieku od 14 do 18 lat, z Młodzieżowego Domu Kultury, trenują pod okiem Anny Kwitniewskiej. Drużyna powstała na skutek połączenia dwóch zespołów mających na koncie wiele sukcesów takich jak na przykład zdobycie tytułu wicemistrzyń Europy w 2014 roku. Grupa trenuje trzy razy w tygodniu, dzięki czemu odnosi sukcesy nie tylko na skale narodową ale również europejską. Dziewczyny niejednokrotnie stają na podium na Mistrzostwach Polski Cheerleaders. W tym sezonie drużyna wywalczyła 2 miejsce na zawodach w Łochowie, Kobylnicy i Płocku oraz 1 miejsce na mistrzostwach w Tyczynie. W 2015 roku dziewczyny uzyskały 1 miejsce na Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Galaxy Cheerleaders biorą co roku udział w pokazach teatralnych organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz angażują się w wiele innych przedsięwzięć takich jak pokaz podczas Mistrzostw Polski w piłce nożnej Juniorów(2016), festiwalu ,,Gdynia miastem 25-lecia"(2015), czy "Gimnastyka dla wszystkich"(2016). Dziewczyny wywalczyły w tym roku również 1 miejsce w Grand Prix Cheerleaders 2016.

Co po zebraniu oczekiwanej kwoty

Lecimy do Orlando!!!

19 zawodniczek wystartuje na Mistrzostwach Świata z nadzieją, że wszystkim Wam przywieziemy złoty medal!

A na pewno przywieziemy bagaż pieknych wspomnień, którymi się z Wami podzielimy!

Główne atuty projektu

jest to pierwszy taki projekt w Polsce, który zakłada współpracę cheerleaderek pełno- i niepełnosprawnych
propagujemy nową formę ruchu - cheerleading - wśród osób niepełnosprawnych
to wyjątkowa i najlepsza forma rehabilitacji dziewcząt - tyle, ile dostają, na treningach i występach nie zagwarantują im żadne inne ćwiczenia!
pokazujemy, że "integracja" to nie jest puste słowo - w tych młodych dziewczynach jest siła i chęć spełniania marzeń, które mogą być takie same zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych
 
Dorzuć się
Nagrody