Cel projektu

Naszym celem jest zebranie środków na zakup 10-osobowej smoczej łódki i stworzenie najbardziej oryginalnej i najbardziej kolorowej łodzi na świecie☺

Geneza projektu

Po polskich wodach pływa ponad 50 jednokolorowych, monotonnych (żółtych, czerwonych, zielonych i niebieskich) smoczych łodzi, które są przyozdobione jedynie głową i ogonem smoka.

Dzięki Wam chcemy stworzyć najbardziej kolorową i jedyną w swoim rodzaju łódź, która będzie się wyróżniała spośród innych. To od Was zależy co się na niej znajdzie!

W chwili obecnej na międzynarodowych regatach zaczyna dominować konkurencja łodzi 10-osobowych. Oprócz solidnego przygotowania fizycznego niezbędna jest nam odpowiednia łódka, która pomoże nam lepiej przygotować się do międzynarodowej walki o medale! Jak na razie trenujemy na naszej starej, dużej łodzi, jednakże nie możemy na niej właściwie przygotowywać się do regat!

Jako że klub utrzymuje się głównie ze składek członkowskich w chwili obecnej nie stać nas na taki zakup i dlatego potrzebujemy waszego wsparcia!

Kolorowy Smok

Opis projektu

A co to jest smocza łódź?

Tak krótko opisując to łódka o długości 12,5 m, na pokładzie której znajduje się 22 osobowa załoga (sternik, bębniarz i 20 osób wiosłujących). Jest również mniejsza wersja tej łodzi, gdzie załoga liczy 12 osób (sternik, bębniarz i 10 osób wiosłujących). I właśnie takiej łodzi brakuje w naszym klubie.

W zamian za wsparcie naszego projektu będziecie mogli przyozdobić burtę łodzi własnym zdjęciem, logo Waszej firmy, Waszym imieniem czy zdjęciem ulubionego deseru, wszystko zależy od Waszej inwencji! (zastrzegamy sobie prawo do małej cenzury w przypadku nieprzyzwoitych zdjęć ;)

Przesłane przez was obrazki stworzą mozaikę o powierzchni w sumie 5 m² !!!!Ludzie przedsięwzięcia

Polski Klub Przygody

Jesteśmy klubem, który skupia ludzi, uprawiających mało popularny w Polce sport, jakim są wyścigi smoczych łodzi. W smocze łodzie bawimy się już od ponad 10 lat, chociaż może słowo zabawa nie jest do końca trafione, ponieważ zazwyczaj jest to konkretny wysiłek, walka ze słabościami i przesuwanie własnych granic. Do naszych największych osiągnięć możemy zaliczyć medale na mistrzostwach Polski oraz bardzo udane, również medalowe, występy na arenie międzynarodowej. Jesteśmy dość liczną grupą zapaleńców, którzy spotykają się kilka razy w tygodniu na treningu, aby z własnej nieprzymuszonej woli dać sobie porządnie w kość i zmęczyć się fizycznie. W ten sposób możemy odreagować trudy dnia codziennego, odpocząć psychicznie oraz pozbyć się nadmiaru energii. Jesteśmy grupą bez podziału na płeć i wiek. Nie tytułujemy się „pan” „pani”. Dzięki wspólnej pasji i celom w klubie panuje wspaniała atmosfera. Jako Polski Klub Przygody od wielu lat jesteśmy aktywnym uczestnikiem świata smoczych łodzi. Doświadczenie i rozpoznawalność, którą nabyliśmy w tym okresie sprawia, iż jesteśmy dość często zapraszani na różnego rodzaju evety, happeningi czy akcje charytatywne. Pojawiamy się na nich w naszej dużej 20-osobowej smoczej łodzi. Po zakupie nowej łódki i oklejeniu jej Waszymi znakami również w niej będziemy występować publicznie na różnego rodzaju akcjach ! Jesteśmy pewni, że jako Klub podołamy wszystkim rzuconym nam zadaniom a nasze doświadczenie w startach w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej zachęci was do udziału w naszym projekcie.

Co po zebraniu oczekiwanej kwoty

Po zebraniu potrzebnej nam kwoty, zamierzamy zakupić łódkę, a następnie okleić ją otrzymanymi od was obrazkami i zwodować na gdańskiej Motławie.

Główne atuty projektu

Będzie to pierwsza i jedyna w Polsce (a może i na świecie) tak kolorowa i wyróżniająca się łódka.
Dzięki naszej łodzi więcej osób będzie mogło skorzystać z zajęć prowadzonych na wodzie oraz zapoznać się z Gdańskiem od strony wody.

Stopień zaawansowania projektu

 • 2014-05-01

  Mamy wybranego już dostawcę łodzi i wstępne potwierdzenie od niego, że jeśli złożymy zamówienie na łódź jeszcze w czerwcu to w sierpniu będzie ona gotowa. Zaprzyjaźniona drukarnia jest przygotowana do wykonania nadruków na burtę z Waszymi obrazkami. Wrześniowy termin wodowania łodzi jest więc jak najbardziej realny i możliwy do osiągnięcia. Dzięki temu uda nam się jeszcze trochę potrenować w sezonie 2014 i popokazywać naszego kolorowego smoka na wodach Gdańska.

Harmonogram projektu

 • 2013-12-01

  Pomysł na kolorową smoczą łódź

 • 2014-01-02

  Rozpoczęcie prac nad projektem

 • 2014-05-01

  Rozpoczęcie zbiórki wraz ze startem projektu

 • 2014-08-01

  Ukończenie zbiórki

 • 2014-09-01

  Ostatni termin na ustalenie i dosłanie obrazów

 • 2014-10-01

  Wodowanie oklejonej łodzi na wodach Motławy

Przeznaczenie środków

Lp. Nazwa środka Koszt
1. 10 osobowa smocza łódź 16 500 zł
2. Koszt prowizji dla platformy www.wspolnyprojekt.pl 578 zł
Suma 17 078 zł
 
Nagrody
 • Edytuj

  1,5 PLN i więcej

  W zamian za każde wpłacone 1,5 PLN oferujemy naklejkę o powierzchni 2x2 cm. Kupujący będzie musiał przesłać do nas wybrane przez siebie zdjęcie, obrazek, logo, a to zostanie wkomponowane w mozaikę wszystkich zdjęć i umieszczone na burcie naszej łodzi. Zdjęcie oklejonej łodzi umieścimy na naszym fun page’u.

  • Wspierających84 / 11000
  • Czas dostawyWRZESIEŃ 2014
 • Edytuj

  25 PLN i więcej

  W zamian za każde wpłacone 25 PLN oferujemy naklejkę o powierzchni 8x8 cm. Kupujący będzie musiał przesłać do nas wybrane przez siebie zdjęcie, obrazek, logo, a to zostanie wkomponowane w mozaikę wszystkich zdjęć i umieszczone na burcie naszej łodzi. Następnie prześlemy kupującemu zdjęcie ze wskazaniem jego powierzchni.

  • Wspierających39 / 672
  • Czas dostawyWRZESIEŃ 2014
 • Edytuj

  150 PLN i więcej

  W zamian za każde wpłacone 150 PLN oferujemy naklejkę o powierzchni 
20x20 cm. Kupujący będzie musiał przesłać do nas wybrane przez siebie zdjęcie, obrazek, logo, a to zostanie wkomponowane w mozaikę wszystkich zdjęć i umieszczone na burcie naszej łodzi. Następnie prześlemy kupującemu zdjęcie ze wskazaniem jego powierzchni wraz z imiennymi podziękowaniami.

  • Wspierających8 / 90
  • Czas dostawyWRZESIEŃ 2014
 • Edytuj

  900 PLN i więcej

  W zamian za każde wpłacone 900 PLN oferujemy naklejkę o powierzchni 
26x100 cm. Kupujący będzie musiał przesłać do nas wybrane przez siebie zdjęcie, obrazek, logo, a to zostanie wkomponowane w mozaikę wszystkich zdjęć i umieszczone na burcie naszej łodzi. Następnie prześlemy kupującemu zdjęcie ze wskazaniem jego powierzchni wraz z imiennymi podziękowaniami. Dodatkowo kupujący zostanie zaproszony do udziału w treningu smoczych łodzi.

  • Wspierających2 / 18
  • Czas dostawyWRZESIEŃ 2014
 • Edytuj

  8 000 PLN i więcej

  W zamian za każde wpłacone 8 000 PLN oferujemy naklejkę o powierzchni 
26x900 cm. Kupujący będzie musiał przesłać do nas wybrane przez siebie zdjęcie, obrazek, logo, a to zostanie wkomponowane w mozaikę wszystkich zdjęć i umieszczone na burcie naszej łodzi. Następnie prześlemy kupującemu zdjęcie ze wskazaniem jego powierzchni wraz z imiennymi podziękowaniami. Dodatkowo kupujący zostanie zaproszony do udziału w amatorskich regatach smoczych łodzi.

  • Wspierających0 / 2
  • Czas dostawyWRZESIEŃ 2014